Klasik Cilt Bakımı

Cildimiz gözenekler aracılığıyla nefes alan organımızdır. Zaman içerisinde serbest radikallerin de etkisiyle  tıkanan gözeneklerde yağ ve kir birikerek siyah noktaya neden olur.

Yağ birikmeleri siyah noktalar temizlenmediğinde o bölgede enfeksiyon gelişerek akne oluşur. Bu durum özellikle yağlı ve karma ciltlerde daha fazla gözlemlenir. Pigmentasyona meyilli ciltlerde leke, kuru ciltlerde nemsizlik olarak da karşı karşıya kalabiliriz.

Kısacası vücudumuzu ya da saçımızı nasıl düzenli temizliyorsak cildimizin de profesyonel olarak temizlenmeye ihtiyacı olduğunu unutmamalıyız. Bakıma başlamadan önce cilt analizi hem uzman tarafından hemde danışanın şikayetine göre çözümlenir.Gerekli hazırlıklar tamamlandığında cilt yapısına uygun ürünler ile sırasıyla temizleme,arındırma,peeling,maske …vb işlemler gerçekleştirilir.Bazı cilt problemlerinde manuel araçlardan yararlanılırken ,bazı problemler için cihaz desteğinden yararlanılır. Klasik Cilt Bakımı cildin ihtiyacına göre yaklaşık 1-1,5 saat sürmektedir.